fbpx

אסטרטגיה (מנצחת) זו מתודע

אנחנו מסייעים בצמתים של קבלת החלטות ותהליכי שינוי בחיים ועסקים. למעשה,העניין האמיתי בו אנו מומחים הוא זיהוי בעיות ובניית פתרונות יעילים בהתאמה, תוך מיקוד במטרות ויעדים שמובילים לתוצאות יוצאות דופן והישגיות-על לאורך זמן.
אנחנו מעצימים אנשים לשנות חיים ואת העולם ומסייעים לארגונים עסקים וסטארטאפיסטים בשיפור ביצועים ומיקסום תוצאות

סוד ההצלחה טמון בחשיבה ותכנון שיטתיים, באסטרטגיה הנכונה ברמה האישית העסקית והארגונית                                  

אנשי עסקים ותאגידים חייבים לפתח אסטרטגיות תחרותיות טובות כדי לצמוח ולשרוד. פוליטיקאים צריכים לתכנן אסטרטגיות יצירתיות של קמפיינים כדי להיבחר, ואח”כ להיות אסטרטגים חזקים כדי לשרוד וליישם את חזונם. מאמני כדורגל מתכננים אסטרטגיות עבור שחקני הקבוצה על מנת לבצע אותן על המגרש במטרה לנצח. הורים שמגדלים ומחנכים ילדים חייבים להפוך לאסטרטגים חובבים – כי מה לעשות…הילדים הם מקצוענים.
בעבודה ובחיים האישיים קיימת זרימה קבועה של חשיבה וקבלת החלטות אסטרטגיות. המכנה המשותף בכל המצבים שמוזכרים לעייל ובכלל בחיים הוא כי איננו פועלים בוואקום, להיפך אנחנו מוקפים ומושפעים מאנשים אחרים שלהם אינטרסים וחשיבה משלהם אשר בעצם משפיעים על קבלת ההחלטות וההתנהלות שלנו.
כאן בא הצורך ביכולת שלנו לחשוב ולהגיב נכון בטווח המיידי והרחוק ולהשיג את הדברים החשובים לנו כדי להצליח. הצורך ביכולת לחשיבה ותכנון אסטרטגיים.

המתודע היא אסטרטגיה משולבת ומובנית
מערך מתואם של התחייבויות ופעולות שנועדו לנצל משאבים ויכולות ליבה על מנת להשיג מטרות והישגיות-על

  הטכניקה האולימטיבית המוכחת להישגיות-על והצלחה

 האסטרטגיה המשולבת הבינתחומית
“מֵתוֹדָע”= Inside + Outside
תהליך כולל, מקיף ומושלם

במה טכניקת ה”מֵתוֹדָע” שונה מטכניקות אחרות, ומהו היתרון האולטימטיבי שמבטיח לך, מיקסום תוצאות והצלחה.

בפוסט אחר שלנו אנחנו מסבירים מהי ההגדרה לאסטרטגיה, עפ”י מכנה משותף של עשרות רבות של הגדרות “מהי אסטרטגיה”?..
ואולם בפוסט זה נסביר ונבהיר את הפאזל שמרכיב את נוסחת האסטרטגיה המשולבת “מתודע” ומצד אחד היא תוצר של האסכולות הקלאסיות ומצד שני מביאה בחשבון אספקטים מסוימים שטיפול בהם ונתינת מענה הולם בעת התיכנון יבטיחו אופטימיזציה מקסימלית.
בראשית דברנו נבהיר כי מכון-מתודע לא מתיימר ל”המציא את הגלגל” וכי שיטות הניהול והעבודה שלנו נסמכות על הרבה ניסיון בשטח, לימודים אקדמיים ומחקרים ועבודות של גדולי המומחים בארץ ובעולם, ובהם הנרי מינצברג,מייקל פורטר, ג’וזף לאמפל, הארולד קרצנר, פיטר דרוקר, איגור אנסוף, אלפרד צ’נדלר, סינטיה מונטגומרי, ראובן כץ, אליהו גולדרט, דניאל כהנמן, דאגלס מקגרגור, ישראל אומן ורבים וטובים אחרים.

אלא מה, כדי לפשט את זה… ממש כמו שף שצריך לרקוח מתכון מנצח, אנחנו משתמשים בחלקים מן האסכולות השונות לפי מינון ושילוב ייחודי, והנה קיבלתם מתכון מנצח.

כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, מכון-מתודע מונחה משלב האבחון והתכנון עפ”י חשיבה מערכתית כוללת, חשיבה אסטרטגית ויצירתיות, ומביאה בחשבון כל נתון ואובייקט פנימי וחיצוני שיכול לעשות את ההבדל ולהוביל להצלחה. תוך התמקדות באדם/אנשים, בקוגניציה וביחסים בין קבוצות ואנשים בארגון או בחיים. לכן, בעסקים וארגונים מתודע משלבת בין אסטרטגיות פיתוח ארגוני ואסטרטגיה עסקית כתמהיל אולטימטיבי למיקסום תוצאות.

אסטרטגיית ה-“מתודע”-היא מצד אחד אנליטית ומצד שני יצירתית וכמו בכל תהליך תכנוני, מתחילה בשלב הסקירה הכללית והאיבחון, בחשיבה וקבלת החלטות נכונות, בניית תכנית פעולה מפורטת, לרבות לו”ז ותוצאות מדידות, ובניית מנגנון בקרה ופיקוח על ביצוע התכנית.
כל שלבי התכנית מיושמים לא רק מההיבט האסטרטגי של הסביבה החיצונית ה-(Outside ) אלא גם בחקר ואיבחון ההיבטים והסביבה הפנימית בעסקים וארגונים, וההיבטים המנטליים והחברתיים ה-(Inside ) אצל האדם או קבוצת האנשים שמעורבים בהוצאת התכנית לפועל.

אם מדובר בתכנית עבורך להעצמה וצמיחה בתחומי החיים אנו בודקים כל ההיבטים המנטליים הקוגנטיביים שלך לרבות ובעיקר חסמים וכשלים התנהגותיים שעלולים להפריע לך.
אם מדובר בחברה או ארגון, ה”מתודע” משלבת שתי אסטרטגיות כדי להגיע לאיזון ומיקסום תוצאות. מצד אחד מבוצע תהליך בניית אסטרטגיה חיצונית לארגון, ובד בבד בניית אסטרטגיה פנים ארגונית (פיתוח ארגוני) אשר מאבחנת ומטפלת באנשים ובקבוצות להטמעת ערכים ותרבות ארגונית, התאמת הפרסונל להשגת יעדי הארגון, שיפור מערכות יחסים, התנהגויות ארגוניות והבראה ושיפור הדינמיקה כלפי לקוחות הארגון, לרבות הטמעת תרבות “שירות לקוחות” מתקדמת.

ארגון “חולה” מבחינה ערכית-תרבותית-חברתית או אדם ש”כושל” מנטלית ו/או חברתית לא יצליחו להפיק המירב מתכנית אסטרטגית תהיה מוצלחת ככל שתהיה.
זוהי הנחת העבודה היסודית במתודע, ולכן שלב האבחון אצלנו מתמקד גם באדם או האנשים המעורבים בניהול וההוצאה לפועל של התכנית, (העצמי או הקבוצתי) ובהתמודדות עם החסמים והליקויים, באמצעים מגוונים.
במילים אחרות ה”מתודע” שמה את האדם/אנשים המעורבים במרכז התכנית, כפקטור קריטי, ולא מתייחסת אליהם כרובוטים שצריך רק להתקין את האפליקציה (התכנית האסטרטגית) עם הוראות הפעלה ולצפות שהם יגיעו מיד לתוצאות הנידרשות עפ”י התכנון.

אין “מתודע” כללית זהה לשני אנשים או שני ארגונים, ולא תשמעו אצלנו מילים נבובות וסיסמאות כמו “הצלחה ב-5 שלבים…”
במקום בו אתה תצליח אחר ייכשל ולהיפך, כמו שאין אדם אחר זהה לך וכל אחד מיוחד בדרכו, כך אין שיטה שמתאימה לכלם ויש צורך לבצע התאמות לכל מקרה לגופו, אם זה בחיים האישיים או בעסקים. ההצלחה היא מסע מפרך עם כללים נוקשים שמחייבים שינוי, התמדה, הקרבה ונחישות להגיע למטרה.
שיטות ה”מתודע” בנויות ומשלבות עקרונות מתורת הכלכלה ההתנהגותית, תכנון וניהול אסטרטגי ממוקד תוצאות, ניהול על פי יעדים, פסיכולוגיה, פסיכותרפיה, סוציולוגיה ושיטות טיפול הוליסטיות אלטרנטיביות.
ולכן ה-מתודע נקראת האסטרטגיה המשולבת הבינתחומית….ונחשבת הפורמולה האולטימטיבית והמוכחת להצלחה.

ושוב, כדי “לפשט” את זה נאמר כך:
כל מה שאנחנו יוצרים בחיים, לא משנה מהו הז’אנר או היישום, יכיל שני יסודות בסיסיים: תשומות (הכוללים עקרונות מנחים) ותפוקות.
במונחים הפשוטים ביותר, אתה לוקח כמות מסוימת של חומר גלם ולאחר מכן אתה מיישם תהליך כלשהו או תהליכים על החומר הזה כדי ליצור משהו שונה ממה שהתחלת איתו (התפוקה).
האסטרטגיה אינה שונה. יהיו תשומות ותפוקות לאסטרטגיה שלך.
תשומות יהיו בדרך כלל ההגדרה איפה אתה עכשיו והיכן היית לפני. התפוקה תהיה לאן אתה רוצה להגיע וכיצד אתה צריך לפעול כדי להגיע לשם.

צור קשר ונשמח לעזור בייעוץ תכנון ליווי ועזרה כיצד להשיג עבורך מטרות יעדים ולמקסם תוצאות כדי להגיע למחוז חפצך.

 

contact page

וזיכרו, החיים הם מסע, וכמו בכל מסע אם אין לכם מפה, תכנית ולוח זמנים פשוט תלכו לאיבוד.

המשך לקרוא מהי אסטרטגיה