fbpx

אסטרטגיה, חשיבותה ויתרונותיה

ניהול אסטרטגי הוא תהליך מתמשך של גיבוש והוצאה לפועל של תכניות ומפת דרכים שיגרמו ליעילות רווחיות ויצירת הרמוניה וערך מוסף בין הארגון לקהילה וסביבתו. תכנון אסטרטגי והטמעתו בעסקים וארגונים נתפס הן ככישרון ויכולת מנהיגות והן כתהליך שמנהיגים משתמשים בו כדי למנף את מוניטין הארגון

אסטרטגיה
חשיבותה ויתרונותיה וכמה זה חשוב בניהול עסקי

בעולם העסקים הסוער והתחרותי של היום, האסטרטגיה היא אחד התחומים היישומיים המשמעותיים ביותר שייכללו בתחום הניהול הכללי של חברה/עסק כדי לשרוד ולהצליח.

האסטרטגיה היא הכיוון הממוקד וההגדרה הכוללת של הארגון בטווח הארוך; אשר יוצרים יתרונות עבור הארגון באמצעות תצורה של משאבים בתוך סביבה מאתגרת, כדי לענות על צרכי הלקוחות ושל השווקים ולמלא אחר ציפיות בעלי עניין.

מחקרים אמפיריים מראים כי ניתן להפיק יתרונות כספיים ותהליכיים מגישת ניהול אסטרטגית בקבלת החלטות ויישומן. ארגונים העוסקים בניהול אסטרטגי בדרך כלל עולים בתוצאותיהם על אלו שאינם. התועלת הבסיסית של ניהול אסטרטגי היא שהיא מסייעת לארגונים לגבש אסטרטגיות ממוקדות תוצאה , שכן הם נאלצים ליישם יותר שיטתיות, הגיוניות ורציונוליות לבחירות האסטרטגיות.

כיון שהתכנון האסטרטגי דן בתוצאות עתידיות ולנו אין את היכולת לנבא את העתיד על כל משתניו, האסטרטגיה ממוקדת תוצאות היא היחידה שמסוגלת לקרב אותנו למטרות והיעדים קרוב ככל שניתן, ככלי ניהולי ובמימד היישומי המאפשר ביצוע ש”נגזר” מהתוצאות הרצויות.

ניהול אסטרטגי משפר את תהליך השיווק והמכירות הרווחיות והפרודוקטיביות . מנקודת מבט עסקית, ניהול אסטרטגי מסייע למנהיגות המובילה לפתח רעיונות ארוכי טווח שיגדילו את נפח ההכנסות והרווחיות. ניהול אסטרטגי מסייע במיוחד ליצור סביבה תעסוקתית המאפשרת למנהלים הבכירים לסקור ולפקח על התהליכים התפעוליים ולבצע את השינויים הנדרשים.

להלן התחומים העיקריים שבהם הניהול האסטרטגי רלוונטי וקריטי למטרות הארגון:
מכירות– קביעת יעדים ומטרות ממקדת את כוח המכירות ומייעלת את פעולותיו, בכך יש חסכון ניכר בעלויות ביחס לשיפור ניכר בנפח המכירות ב”שירות הלקוחות”, ובמשמעת העצמית של אנשי המכירות, ביחס לתשומות נמוכות יותר.
שיפור ברווחיות– שליטה טובה יותר בעלויות, תימחור והיקף עובדים ביחס למשימות.
שיפור בתיפעול ובייצור– הטמעה של תכנית אסטרטגית ויישומה מחייבים שינוי ארגוני מבני ותהליכי, במהלכו ייתכן צמצום בכוח-אדם, עלות תשומות נמוכה יותר, למידה וניהול ידע משופרים, ומערכות מידע מותאמות לאסטרטגיה העסקית-ארגונית. תכנית שתקבל את מחויבותו של כוח העובדים תמנע התנגדות לשינוי
יצירת יתרון יחסי בשווקים– התכנון האסטרטגי מסייע בהבנה והכרה רחבים יותר של המתחרים והסביבה העסקית בה פועלים דבר שמשפיע וישפר את אסטרטגית הבידול והתימחור של העסק.
מנגנון הבקרה והפיקוח- יסייע בזיהוי איומים שיסכנו את התכנית, הן פנים ארגוניים על תהליכים והן חיצוניים כמו שינויים בשווקים, שינויים בהתנהגות לקוחות, משברים פוליטיים שישפיעו על העסק, ניסיונות להונאה, רגולציות שיגבילו את הפעילות ועוד

הקונספט של ניהול אסטרטגי כאן כדי להישאר וימשיך להתפתח בזירה העסקית. לכן, הבנה טובה והערכה של תהליך הניהול האסטרטגי ממוקד תוצאות ככלי רב ערך אשר משפר את השורה התחתונה הוא כלי ראשון במעלה למנהלים כדי להשיג את מטרות הארגון.
כאסטרטגים מומחים ומוסמכים עם ניסיון רב שנים בתכנון ויישום אסטרטגי של ניהול פרויקטים ממגוון רב של עולמות תוכן אנו מעמידים לרשותכם את הידע הרב שנצבר אצלנו כדי לכבוש פסגות חדשות בעסק, הארגון שלכם וחייכם האישיים.

כפתור קשר מתודע