לחלום זה בחינם… מוקדש לסטארטאפיסטים

איך לפתח סטארט אפ

לחלום זה בחינם… מוקדש לסטארטאפיסטים

בואו ללמוד לדבר בשפה שלקוחות בשווקים, משקיעים ומקורות מימון מבינים, כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה של הסטארטאפ שלכם.
(בהמשך לסדנת הזום שקיימנו “הצעד הראשון הוא הקשה ביותר” לפני כשבועיים וגם למי שלא הצטרף אני מקדיש את הפוסט הבא)

אחת הפעילויות המרכזיות של המכון שלנו היא ליווי פיתוח ושיווק רעיונות ופטנטים.
ביום ממוצע אני משוחח עם למעלה מ-15 סטארטאפיסטים חדשים וישנו מוטיב שחוזר על עצמו לא מעט פעמים והוא הציפייה לגייס מימון/משקיע בשלב הרעיון הגולמי, השלב שבו הרעיון עדיין רק קודח במוחו של היזם (Pre-Seed)
ובכן, אנא הפנימו שהסיכויים לכך הם נמוכים מאד עד כדי לא קיימים. ובלית ברירה תצטרכו לממן את השלב הראשון בעצמכם.

הרבה אנשים חולמים על פיתוח רעיון והפיכתו לעסק מצליח, לצערי רובם המכריע לא מצליחים פשוט מכיון שאינם יודעים כיצד לעשות זאת נכון. לרוב זה אפילו לא בגלל חוסר בכסף.

מקורות מימון, משקיעים ואפילו אתרי מימון המונים מוצפים בבקשות רבות למימון/השקעה על בסיס יומי ובקשות אלו נידחות או לא מטופלות כהלכה מהסיבות הפשוטות שהרעיונות לא “מלוטשים”, לא מוכנים ולא מדברים ב”שפה” הנכונה לצורך העניין. למרבה הצער אפילו רעיונות שלכאורה ניראים “מבטיחים” נכשלים בגלל סיבות אלו.
אין נוסחה אחידה לכל הרעיונות והפטנטים, כל מקרה לגופו, והחדשות הטובות הן שהגעתם הלום ומצאתם אותנו, מכון-מתודע שאני מוביל עם למעלה מ-30 שנות ניסיון  Hands-On  השתתפות במחקרים וידע אקדמי רב בתחום היזמות והסטארטאפ לרבות פיתוח שיווק גיוס הון משקיעים ושת”פ מקומיים ובשווקים בינלאומיים.

משקיעים, שותפים אסטרטגיים ומקורות מימון מדברים את “שפת המספרים” ולא את “שפת החלומות”. קרי הם רוצים לראות תכנית עסקית-אסטרטגית, תכנית פיננסית ותכנית שיווקית.
במיקרים מסוימים יידרש גם אבטיפוס ודברים נוספים, שיוכיחו את ההיתכנות של הרעיון שלכם.
אבל אל דאגה, את כל זה אנחנו יכולים לבצע עבורך כולל שלב החיבור/ים עם מקורות חיצוניים למימון ו/או השקעה.

אנחנו מטפלים בכל סוגי הסטארטאפים שמעורבים בחדשנות כלשהיא ולא בהכרח חדשנות טכנולוגית, ומציעים ללוות אתכם בתהליך מהיר ומושלם שסיכויי הצלחתו גבוהים ביותר….ולא פחות חשוב יעיל יותר ויחסוך לכם כסף.

מתחילים בשלב חיפוש ומחקר שוק מתקדם, רישומי הגנה, כתיבת סדרה של תכניות עסקיות כמוזכר לעייל, התחלת שיווק המיזם בארץ ואם מתבקש גם בחו”ל, הקמת חברה/עסק חי, אבחון של פוטנציאל הגדילה של המיזם לאורך 5 השנים הראשונות וניתוח של ניצול הזדמנויות, מציאת משקיעים מתאימים, גיוס/י הון בארץ ובחו”ל.
במהלך המסע הזה תקבלו טיפול אישי מקרוב, נסביר לכם מה צריך לעשות ומדוע זה נדרש, מה אנחנו עושים, והכי חשוב נעזור לכם לשפר את הרעיון שלכם ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלו. הצלחה מוחלטת בכל מיזם איננה מובטחת (תלוי כמובן באופי הרעיון ובנתונים נוספים כמו התאמה בינאישית התאמה לשווקים ועוד).

בנוסף במהלך ה”מסע” הזה תחוו איתנו רגעים מרגשים וגם קשיים לא מעטים, ולשם כך אנחנו נהיה לצידכם. ואם תחליטו בשלב כלשהו “לרדת” מהרכבת… או מהעניין תוכלו לעשות זאת.
אל תהססו או תתקעו את המיזם, גורם הזמן חשוב מאד וההצלחה שלך תלויה ביכולת המתמשכת שלך לעבור שלב אחרי שלב, וכדי למזער נזקים רצוי והכרח לעשות זאת עם “מורה דרך” מנוסה ומוסמך… צרו קשר עכשיו ותעשו את הצעד הראשון הנכון להתחלת מיזם הסטארט אפ שלכם.
טל: 052-7976768