fbpx

מימון, גיוס-הון ו/או משקיע

חשיבותו של כסף בארגונים יזמויות ועסקים ידועה, ואולם ככל שתהליך המימון גיוס-ההון או משקיע/ים הוא בשלב בשלות מתקדם יותר וכולל הוכחת היתכנות ו/או רווחים מהיזמות שלך, כך התשואה שלך ועמדת המיקוח גבוהים יותר

  מימון, גיוס-הון ו/או משקיע

“לחלום זה בחינם אבל להוציא לפועל ולהצליח עולה כסף והקרבה”….בשלב מסוים תצטרך להפוך ממי שמאמין ברעיון למי שמשקיע בו בגלל האמונה בו

מימון/גיוס הון הוא ברוב המכריע של המקרים תהליך סדור מגובה במסמכים ותכניות המדברים בשפה פיננסית-עסקית ובאופן כזה שישכנע את הצד השני.
מכאן שלא די ברעיון הקודח במוחו של היזם (יהיה אטרקטיבי ככל שיהיה) ו/או עסק בחיתולים שלא הניב עדיין רווחים שיצדיקו השקעה או מימון. אע”פ כן באמצעות תכניות כלים נכונים וקשרים, במקרים מסוימים ולאחר בחינה של כל מיקרה לגופו, אנחנו במתודע יודעים לגייס מימון גם בשלב כזה.
בד”כ אם בשלבים הראשונים של היזמות ליזם אין אמצעים כספיים עצמיים אנו ממליצים להיעזר בערוצים כמו משפחה וחברים.

מרבית העסקים דורשים מימון חיצוני, חברות סטארט-אפ צריכות להתמודד עם העלויות בהתחלת הפעילות ועסקים שוטפים צריכים לממן צמיחה והון חוזר. אך בעלי עסקים רבים אינם יודעים היכן למצוא אותו, או כמה בכלל נכון או איך לבקש. בין אם את/ה זקוקים להלוואות, מענקים, משקיעים, קרן הון סיכון, מימון המונים, או סיוע מחברים ובני משפחה, אתם יכולים לשפר דרמטית את הסיכוי שלכם להבטחת הון עסקי בעזרת המומחים אצלנו במכון מתודע.

כתוצאה של ניסיון רב-שנים אנו יכולים לקבוע את כללי ברזל שנכונים למרבית המקרים ומטרתם למנוע ממך קבלת החלטות שגויות:
1. אף אחד לא ישקיע ברעיון שנימצא רק במוח שלך.
הדבר היחיד שאתה יכול לעשות עם רעיון נהדר הוא לפחות להוכיח הוכחת היתכנות באמצעות אב-טיפוס ותוכניות מתאימות.
אף משקיע או לווה רציני שחושב נכון לא ישלם לך עד שלא עשית זאת. יש לך רעיון יקר ערך-אז תוכיח זאת.
2. כל מי שתדבר איתו יצפה שתהיה לך תוכנית עסקית מלאה וזמינה. יתכן שבהתחלה ממש לא יבקשו ממך אותה, אבל שלא יקרה מצב שלא יהיה לך אותה כאשר הם מבקשים.
אנחנו במכון-מתודע מכינים תכנית עסקית-אסטרטגית מותאמת מורחבת ומשכנעת למיקרים כאלו.
3. לעולם אל תשתמש בכספו של לווה או משקיע מבלי שתעבור כראוי תחילה עם ליווי מתאים על המסמכים המשפטיים. יש להכין את המסמכים על ידי אנשי מקצוע ולוודא שהם מתאימים, לא מסכנים אותך וחתומים כנידרש. במכון מתודע אנו מספקים שירות זה במסגרת התהליכים עם הלקוחות שלנו.
4. ההלוואות תמיד יהיו תלויות בעיקר בבטחונות וערבויות, ולא בתוכניות או ברעיונות עסקיים.
הלוואות עסקיות הן דבר מקובל לעסקים פעילים עם היסטוריה מסוימת, אך לא אפשרות מקובלת לחברות סטארט-אפ. ואולם אם תוכל להעמיד ביטחונות מתאימים להלוואות בשלבים הראשונים של הסטארט-אפ שלך, תצליח לשמור על בעלות מירבית ואולי מלאה לקראת ההמשך.

למרות שכסף איננו “גדל על העצים” עדיין יש לא מעט אפשרויות להשיגו, צור קשר עכשיו איתנו ונסייע לך ככל האפשר לצמוח ולהתפתח עם מערכת הקשרים העניפה שהקמנו במשך שנים של משקיעים, קרנות הון סיכון, משת”פים אסטרטגיים ומערכות מימון המונים ברחבי העולם.

contact page