מתודע-האסטרטגיה המשולבת האישית-אומנות ההצלחה

“האימפריות של העתיד הן האימפריות של השכל” (ווינסטון צ’רצ’יל)
הטכניקה המושלמת של מודל האסטרטגיה האישית-“מתודע”- חלק II
האסטרטגיה המנטלית והאסטרטגיה החברתית- שילוב סוציופסיכולוגי עם עקרונות אסטרטגיים, להגברת יעילות ומיקסום תוצאות.האסטרטגיות מיושמות ומתורגלות באימון אישי מנטלי של מתודע.

כפי שתיארתי בפוסטים קודמים, ,תהליך בניית תכנית אסטרטגית הינו תהליך חשיבה, תכנון וביצוע, במטרה לפתור בעיות ולמקסם תוצאות בכל תחומי החיים והעסקים, והוא כולל בשלביו הראשוניים, פעולות זיהוי ניתוח וחשיבה ברמה אנליטית גבוהה, לפני שניגשים לתכנון והביצוע

חישבו, כמה לדוגמה מכריעה לאדם היא, האסטרטגיה המנטלית-תכנון תהליכי חשיבה, מחקר ולמידה, ניתוח וקבלת החלטות, כדי להפעיל ביעילות תהליכים אישיים ופנים- ארגוניים, וכמה חשובה וקריטית האסטרטגיה החברתית כדי לבצע ולהוביל פרויקטים ותכניות עסקיות ואפילו מהלכים אישיים, בהצלחה יוצאת דופן, תישאלו מנהלים בכירים, ואפילו ספורטאים בקבוצות תחרותיות שצריכים, לזהות, לנתח ולקבל החלטות נכונות, לעיתים בכמה דקות או שניות.

האסטרטגיה במקורה היא מונח צבאי, שם שימת הדגש על איכותו של הגורם האנושי, היא בעדיפות סופר עליונה.
היזכרו, אולי מניסיונכם האישי, כמה אימונים ואילו הכשרות עובר חייל במשך שנות שירותו, כדי להוציא לפועל את התוכנית האסטרטגית שקבע המפקד העליון.
השוו זאת לספורטאי, אתלט, שלעתים מכלה את מרבית שנות ילדותו ותקופת ההתבגרות כדי לרכוש מיומנויות מקצועיות בתחומו, והוא שב ומתאמן יום ביומו, על מנת להצליח.

עכשיו, שאלו את עצמכם כמה פעמים בחודש אתם מאמנים את המוח שלכם בהשגת ידע, אימוץ ואימון של טכניקות ומיומנויות מנטליות או חברתיות… הרוב יאמרו, מעט מאד אם בכלל. רובנו מעדיפים ל”התאמן” ולרכוש ידע “תוך כדי” מניסיון אישי, או מקריאה מזדמנת של מאמרים או ספרים, או ניסיון ליישם נוסחאות פלא שמתפרסמות חדשות לבקרים במדיה, וכולם משלמים מחיר כבד ביותר תוך כדי כך, בכשלונות, לעתים קרובות.
זיכרו, “נעל המתאימה לאחד לוחצת לאחר”, אין מודל כללי להצלחה, ואין נוסחאות קסם, גם אם הם נימרחים על פני 200 דפים של ספר הדרכה או סיפור באתר אינטרנט כזה או אחר.

תפקידן המכריע של האסטרטגיות המנטלית והחברתית, כבסיס לתוכנית-אסטרטגית אישית, האולטימטיבית להצלחה, הן הנכס העיקרי של האדם, אשר תוביל אותו לעתיד טוב יותר.
שתי תכניות, שני תהליכים, ששילובם כמתווה סוציופסיכולוגי, יחד, הוא למעשה שלב ה”אופטימיזציה” האנושית כדי שאותו אדם, או קבוצת אנשים, יידעו לגשת נכון וביעילות לשלב התיכנון והביצוע.
טכניקת התהליך היא אסטרטגית ומאמצת את החשיבה ועקרונות האסטרטגיה. חלקו של התהליך, לקוח מתחום הפסיכולוגיה, עם גישה הרבה פחות הוליסטית, יותר פשוטה, מעשית ואנליטית, ומביאה בחשבון היבטים, אלמנטים ונתונים שאינם אנושיים ויחסיהם ההדדיים עם הפרט.

הנחת יסוד בפילוסופיה שלי:
כמו יהלום שערכו נמדד ביחס ישר לאחוז הפגמים שבו, כוחו של האדם נמדד ביחס ישר לחוליות החלשות אצלו, ואלו בדרך כלל “בעיות” מנטליות ו/או חברתיות.
“אסטרטגיה מנטלית” – היא תכנית שבה תלמד, כיצד להוביל שינוי אישי ולנהל את עצמך נכון, תהליך מובנה של עיצוב והכוונה, אשר מטרתו לסייע לאדם להגיע לאופטימיזציה מקסימלית אפשרית בתהליכים הקוגנטיבים שלו, על מנת שיוכל להשלמת התכנון והביצוע של התכנית האסטרטגית האישית באופן הכי יעיל וממוקד נכון.
מעט מאד נאמר ומטופל, במה שקורה באלפי אינטראקציות יומיות והחלטות המאפשר למנהלים ומנהיגים, ואפילו לך כאדם פרטי, להוציא את הטוב ביותר מן האנשים בסביבתך ולנצח באמצעות מסירותם.
אתה לא תוכל להשיג תוצאות מוצלחות אם לא תדע את ערכך ומקומך וכיצד לבנות, להתנהל, להשפיע ולהוביל במערכות היחסים החברתיות שאתה קשור אליהן.
כאן מתווספת למתווה ה”אסטרטגיה החברתית”-שהיא הנכס האיכותי העיקרי במנהיגות, תפקידי ניהול, והצלחה במערכות יחסים בארגונים ובחיים האישיים.
הטכניקה-פרי פיתוח מקורי גם כן, היא שילוב של תורת-המשחקים, פסיכולוגיה ואסטרטגיה, תכנית שמטרתה לתכנן ולייעל, כדי למקסם הישגיות, באמצעות ומכורח מערכות היחסים וההתנהגויות שלך עם הסביבה. תכנון להתנהלות נכונה בפעילויות הכוללות, יחסי גומלין, התנהגויות, מנהיגות, ניהול, מכירות, עבודה בצוותות ועוד…

מתווה השילוב של שתי האסטרטגיות האלו, הוא החלק הקריטי להצלחתך, שיהפוך אותך מטוב למצוין!
הכל בידיים שלך… אנחנו מציעים, טכניקה חדשנית שנוסתה בחברות גדולות בעולם, ניסיון מוצלח ורב שנים ואת מפת הדרכים הנכונה, יש לנו עניין רב ורצון עז לעזור לך להגיע לאן שאתה שואף.

פנה עכשיו, מחכים לך
מאת: ג’ואלי- מייסד ומנכ”ל מתודע