קח יוזמה ועשה שינוי-או כיצד האסטרטגיה עוזרת בצמתים חשובים בחיים

גם אם בעיותיכם לא הוזכרו בחדשות היום, אין פירושו שהן אינן חשובות לפחות לכם.
אנשים עסוקים בלנסות לשנות אחרים או את העולם, מעטים משקיעים מאמץ בלשנות את עצמם. אם לא תקומו להילחם למען עצמיכם אף אחד מלבדכם לא יעשה זאת.
להיות עסוק לא בהכרח אומר שאתה עושה את מה שחשוב, או מה שנדרש, או מה שהוא בעל משמעות לחיים שלך.
כוונות טובות אינן מספקות. דבקות בתוכנית היא עבודה קשה. אנחנו נוטים להיות אמביוולנטיים (דו-ערכיים) לגבי שינוי. אנשים יכולים לנהל תהליך שינוי ולהצליח אם יאמצו וידבקו, בחשיבה ובתכנון האסטרטגיים.
ובדרך אתם עשויים לגלות כי האדם שאתם הכי צריכים להתמודד איתו בעולם הוא אתם !!!

החשיבה האסטרטגית היא האלמנט האולטימטיבי, בסיס התבונה להצליח בתהליכי שינוי, הנעה לפעולה והישגיות, כיון שהיא לא רק ממקסמת תוצאות אלא ממקדת אותנו בפיתוח והפקת המיטב מהפוטנציאל שלנו.
תידרש לבחור מטרה ארוכת טווח , שזהו הנתון הקריטי בתהליכי שינוי כדי לחדד ולמקד את הבחירות שלך ובעיקביות, לחבר את הפעולות שלך, בהווה, למטרות שהצבת לך בעתיד, מה שמבטיח מיקסום תוצאות ומיזעור טעויות.
ככל שאתה משתוקק להשיג את המטרה, כך גדל הסיכוי שאתה מוכן לעשות את המאמצים וההקרבות הנדרשים כדי להשיג את זה, ועם זאת גדלה גם המוטיבציה שלך.
קיימת הסכמה גורפת כי, המיכשול העיקרי בבואנו לבצע שינוי, מעוגן בבסיסה של מערכת הרגשות שלנו, או כפי שבדרך כלל קוראים לו, המוח האמוציונלי שלנו.
עצור לרגע, והסתכל על חייך מהצד, בודאי אתה מכיר את הסיטואציה שאתה מודע לעובדה ומשוכנע שאתה זקוק לעשות שינוי, ואולם מיכלול של סיבות שרובן המכריע הן ריגשיות (פיתוי, נוחות, פחד, משקעי עבר,ועוד…) מונע ממך להתקדם ולבצע את השינוי המיוחל. לעיתים הצער גדול, כי בהחלטות האומללות שלך, פגעת גם באלו אשר יקרים לך ובאחרים.

זכור, האויב העיקרי שלנו הוא, צורת החשיבה הנוכחית, והמוח ה”פטפטני” שלנו, שימצא אלפי תירוצים לדחות מה שאנחנו יודעים שאנחנו צריכים לעשות. החלטה לבד איננה פעולה, ללא נקיטת פעולה המצב לא יישתנה, קח יוזמה ובצע את ההחלטות שלך, הגיע הזמן לעשות משהו בעניין.
“אם אתה רוצה ללמוד לצלול, בשלב מסוים אתה חייב לקפוץ למים. מחכה לך דרך ארוכה למטה. אולי אתה לא תעשה את זה בצורה מושלמת בפעם הראשונה, או אפילו בשניה, אבל אם אתה נחוש, אתה תגיע” .
וכן, אל תחשוש לצאת מאזור הנוחות שלך או לנפץ תפיסות מסורתיות, קח סיכון (אסטרטגי) אם זה נידרש.

-מצליחנים חושבים אחרת- ישנה זיקה ברורה בין אופי ועומק החשיבה לרמת ההישגיות.

רגשות ניתנות לשליטה על ידי מחשבות, למחשבות טובות יש תוצאות טובות. מחשבות הינן בעלות כוח, כל מה שקרה ויקרה סביבנו בעולם, טוב או רע, התחיל ממחשבה. המחשבה תלד תוכנית שתלד מתווה פעילות שיוליד תוצאות… זוהי השרשרת האסטרטגית הלכה למעשה.
תסכימו איתי שכל שינוי יכול להתקיים רק אם נשנה את החשיבה ועקרונות הפעולה שלנו.אם תשנה את חשיבתך תשנה את מעשיך, ושינוי על בסיס חשיבה נכונה יכול לשנות את חייך.

-מצליחנים פועלים אחרת- מצליחנים יוזמים והופכים מחשבות לפעולות ותוצאות.

החשיבה האסטרטגית, היא אבחון והכנה ואח”כ תכנון, קודם למה ואחר כך איך, איפה אתה כעת ולאן אתה רוצה להגיע במונחי הצלחה.חשיבה המכוונת אותך כל הזמן למטרה ארוכת טווח, נכונה ומשמעותית, היא ה”מצפן” שלך, והיא יכולה לחולל שינויים בכל תחומי החיים.
חיי את המסע למימוש המטרה אליה אתה שואף, כל רגע ויום, ולפתע תבחין בסיפוק הגדול שזה ממלא אותך, בביטחון העצמי שניבנה אט-אט ובהתפתחותך והתעצמותך כפי שמעולם לא חוית.

חשיבה אסטרטגית וניהול יעיל של תהליכי שינוי מעבירים אותך ממצב של הישרדות או שמירה על הקיים, להתקדמות אמיתית, והם נילמדים ונרכשים, נשמח לעזור לך, בייעוץ אישי או השתתפות בסדנאות “מתודע-טורבו”-התנעה והובלת שינוי, נלמד אותך כל מה שאתה צריך על הישגיות ומה לעשות, אבל אתה מחויב לקחת יוזמה, לעשות ועכשיו.

אהבתם? תנו ב”לייק” ושתפו אחרים
להזמנת ייעוץ אישי, הרצאות או סדנאות אנא פנו אלינו ישירות